Kapatmak için ESC'ye basın

Apple eski iPhone modellerini bilerek yavaşlattığı iddiası üzerine açılan davada 500 milyon dolar ödemeyi kabul edilmesiyle. Apple, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model iPhone’lara sahip müşterilerine talep etmeleriyle 25 dolar ödemede bulunacak.

2017 yılında iPhone yavaşlatıldığını kabul edildi

Apple 2017 yılında, eski model iPhone’lara “beklenmedik şekilde kapanmaların önüne geçmek” gerekçesiyle performans yavaşlatmasına gittiğini kabul etti, bunun üzerine bazı müşteriler tarafından dava edildi. Apple, tüketici avukatları ile varılan anlaşma gereği sorumlu olduğunu kabul etti.

Apple, hatasını kabul etmesinin ardından batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirime gitti. Ancak, birçok kişi bu süreçte yüzlerce dolar harcayıp yeni telefon aldıklarını ve mağdur olduklarını belirterek tüketici avukatlarına başvuruda bulundu.

500 Milyon Dolara kadar ödeme sözü verildi

Apple, bu konuda hatasını kabul etmese de tüketici avukatları ile uzlaşma yolunu seçti ve 93 milyon doları avukatlara verilmek kaydı ile 500 milyon dolara kadar ödeme sözü verdi. Anlaşma gereği, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefonu olan kullanıcılar talep etmeleri halinde şirketten 25 dolar iade alabilecek.

Şu anda elimizde 25 dolar nereden alınıyor diye bir bilgi yok ama elimize bilgi geçince en kısa sürede paylaşacağız. Sayfamızı takip edip ilk siz haberdar olabilirsiniz!

Yazar Hakkında

Admin

TeknolojiSeven.com admini.

Yazarın toplam yazısı:

266

1 Yorum

  • Yorum yap

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir