Netflix, Pasif Hesapları İptal Edecek | TeknolojiSeven.com
Netflix, Pasif Hesapları İptal Edecek

Netflix platformunda hiçbir şey izlemeyen kullanıcıların boşuna para ödemesini önlemek istiyor.
Netflix servise katılmasının üzerinden 1 yıl geçen ve bu süre zarfında hiçbir içeriği izlemeyenlerin hesaplarını iptal etme kararı aldıklarını duyurdu.

Buna ek, 2 yıldan uzun süredir içerik izlemeyen abonelerin hesapları da iptal edilecek.

Netflix, bu aktif olmayan kullanıcılara bildirim gönderilmeye başlanacağını ve aboneliklerini devam ettirmek isteyip istemediklerini soracaklarını belirtiyor. Kullanıcıdan geri dönüş olmaması durumunda ise abonelikleri otomatik olarak sonlandırılacak. Bu bildirimlerin e-posta veya uygulama içi bildirim ile bu haftadan itibaren gönderileceği de bilgiler arasında.

Netflix, kullanmadıkları bir şey için insanların ödeme yapmasını istemedikleri için böyle bir karar aldıklarını paylaşıyor.

Aboneliğin yeniden etkinleştirilmesinin de her zaman kolay olduğuna vurgu yapılıyor. 10 ay içerisinde geri dönüş yapan hesapların mevcut favorilerinin, profillerinin, izleme ayarlarının ve diğer detaylarının korunduğunun da altı çiziliyor.

Netflix, bu abone grubunun toplam kullanıcıların birkaç yüz binini veya toplam abonelerin yüzde 1’inin yarısından azını temsil ettiğini belirtiyor.

  Apple Abonelikleri Nasıl İptal Edilir?


E-Posta Abonemiz Ol!

Güncel paylaşımlarımızı takip etmek ve kaçırmamak için e-postanızı bize yazın size haber verelim!


Yazar hakkında


Admin

TeknolojiSeven.com admini.

Yazarın tüm yazılarına git


1 Yorum


  • Yorum yap

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir