Kapatmak için ESC'ye basın

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook ile yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de yayınlanacak olan resmi Facebook müzik videoları konusunda açıklama geldi. Böylece Facebook, doğrudan YouTube Music ile rekabet etmeye başlayacak gibi görünüyor.

Resmi Facebook Müzik Videoları Rekabetin İlk Adımı

Facebook kısa bir süre önce başta Sony Music, Universal Music Group ve Warner Music Group olmak üzere çeşitli müzik ajansları ile birlikte özel bir anlaşma gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu anlaşma ile birlikte sanatçıların resmi klipleri, Facebook üzerinden yayınlanmaya başlayacak.

YouTube Music'e Facebook'tan Rakip Geliyor

Söz konusu bu müzik videolarının, Facebook Watch ve sanatçıların resmi Facebook sayfalarında yer alacağı ifade ediliyor. Bu videolar için herhangi bir kısıtlama olmayacak. Kullanıcılar klipleri paylaşabilecek veya yorum yapabilecek.

Şu an için yeni Facebook müzik videoları, coğrafi kısıtlama ile aktif edilecek. Açıklanan bilgilere göre sadece ABD’deki kullanıcılar, şu anda bu videolara ulaşabiliyor. İlerleyen dönemlerde ülke konusunda geliştirme yapılacağını da söylemek mümkün.

Yapılan bu yeni anlaşma ile birlikte en çok YouTube Music ile rekabet edilecek gibi görünüyor. Apple Music veya Spotify, video ile gündeme gelen platformlar değil. Ancak YouTube tarafında böyle bir fark bulunuyor.

Yazar Hakkında

Admin

TeknolojiSeven.com admini.

Yazarın toplam yazısı:

266

2 Yorum

  • Yorum yap

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir