Kapatmak için ESC'ye basın

VMware Fusion 12 Player ve VMware Fusion 12 Pro, macOS Big Sur için kullanıma hazır.

Sanallaştırma programı VMware Fusion 12 yeni güncellemeler ve geliştirmeler ile karşımıza çıkıyor. Bunların bazıları macOS Big Sur desteği, eGPU uyumluluğu, Kubertenes ile oluşturulmuş konteyner tabanlı uygulamalar için destek, DirectX 11 ve OpenGL 4.1 desteği, sandbox renderleme motoru için gelişmiş güvenlik, gelişmiş erişilebilirlik kontrolleri ve birçok özellik…

Fusion 12, önümüzdeki aylarda çıkacak ve Apple’ın çekirdek uzantıları desteğini sonlandırmaya doğru geçişine devam edecek olan macOS Big Sur için hazır durumda. Öte yandan VMWare, macOS Catalina için çekirdek uzantılarını çalıştırmaya devam edecek ancak sanal makinelerini çalıştırmak için Apple API’lerini kullanarak macOS Big Sur’u da destekleyecek.

Birçok kullanıcı sevindirecek olan haber ise VMware’ın kişisel kullanım için ücretsiz olan yeni bir Fusion 12 Player lisanslama yapısıyla fiyatlandırmasını da sarsıyor. Yazılımını ticari kullanım için yükseltmek isteyen Fusion 12 Player kullanıcıları 149 dolar ödeyecek. Halihazırda Fusion 10 veya Fusion 11 çalıştıranlar 89 dolar karşılığında yükseltme lisansı satın alabilecekler.

VMware Fusion 12 Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

Profesyonel seviyedeki Fusion 12 Pro ise tahmin edeceğiniz üzere daha fazla ileri derece kullanıcılar için birçok özellik sunuyor. Öncelikle bu sürümde 3 cihaza kadar çalıştırma olanağı mevcut. Yeni bir lisans için 199 dolar, yükseltme için 99 dolar ödemek gerekiyor. 15 Haziran tarihinden sonra Fusion 11.5 veya Fusion 11.5 Pro satın almış olanlar Fusion 12 Player (ticari lisans) veya Fusion 12 Pro sürümüne ücretsiz yükseltme yapabilecek.

Henüz her iki sürümün de tam olarak ne zaman çıkış yapacağı konusunda bilgi verilmiyor. Planlanan zaman bu mali yılın sonu olarak paylaşılıyor. Bu da VMware için Ekim ayı anlamına geliyor.

Yazar Hakkında

Admin

TeknolojiSeven.com admini.

Yazarın toplam yazısı:

266

Yorum yap (Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun!)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir