CS:GO'ya Zayıf Bilgisayarların FPS'ini Arttıracak Güncelleme! | TeknolojiSeven.com
CS:GO'ya Zayıf Bilgisayarların FPS'ini Arttıracak Güncelleme!

Valve, popüler oyunu Counter-Strike: Global Offensive için yeni bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan güncelleme, oyuna ufak tefek yenilikler getirirken sistem özellikleri düşük olan bilgisayarlar için de çok önemli performans iyileştirmeleri vadediyor.
Valve’ın yıllar önce piyasaya sürdüğü ve video oyun sektörünün hala en popüler yapımlarından Counter-Strike efsanesinin son oyunu Counter-Strike: Global Offensive, aradan geçen uzun yıllara rağmen kitlesini büyütmeye devam ediyor.

CS:GO için Yayınlanan Yeni Güncellemede Neler Var?

CS:GO için yayınlanan güncellemedeki bazı yenilikler ise, oyuna yeni bir arka plan filmi, yeni arka plan manzaraları, yeni simgeler ve yeni çıkartmalar gibi bazı ufak tefek yenilikler de getiriyor. Ayrıca bu güncelleme, özellikle de ekran kartları sınırlı güçte olan oyuncuları biraz rahatlatacak gibi görünüyor. Buna göre Valve, oyuna getirdiği yeni performans iyileştirmeleriyle özellikle zayıf donanımlar için performans iyileştirmesi vadediyor.

CS:GO'ya Zayıf Bilgisayarların FPS'ini Arttıracak Güncelleme!

Valve’ın son performans iyileştirmeleri, özellikle geniş ekranlarda yaşanan titremeyi ortadan kaldırıyor. Ayrıca oyundaki dokuların yüklenme hızı da optimize edildi. Bu sayede oyun, daha akıcı bir hale getirilmiş oldu. Ayrıca dokular için artık bir önbellek var. Bu önbellek, aynı dokunun defalarca yüklenmesinin önüne geçmiş oluyor. Ayrıca oyuna eklenen “Texture Streaming” isimli bir özellik var ve bu özelliği açıklayacak olursak;

CS:GO’nun video ayarları menüsüne eklenen Texture Streaming özelliği, sistem özellikleri düşük olan bilgisayarlar için fazlasıyla önemli. Bu özellik, oyundaki yüksek çözünürlüklü dokuların yüklenmesini biraz geciktiriyor ve bu sayede video belleğine ağır yük bindirmiyor. Oyuncular, her ne kadar gözle görülür bir gecikme görmeyecek olsalar da bu durum, orta halli bilgisayarlarda daha iyi bir performans sunacak.

  Steam Ekran Görüntüleri Klasörü Nerede?


E-Posta Abonemiz Ol!

Güncel paylaşımlarımızı takip etmek ve kaçırmamak için e-postanızı bize yazın size haber verelim!


Yazar hakkında


Admin

TeknolojiSeven.com admini.

Yazarın tüm yazılarına git


Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir