Kapatmak için ESC'ye basın

iOS 13.4 Yayınlandı! iOS 13.4 ile Gelen Yenilikler! iOS 13.4 Güncellemesi Nasıl Yüklenir? 13.4 Hangi Cihazlara Geliyor?

Apple, dün yani 24 Mart’ta Türkiye saati ile 20:00’da iOS 13.4 güncellemesini yayınladı. iPhone 11, iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6S ve iPhone SE gibi akıllı telefon modellerinin aldığı yeni iOS 13.4 güncellemesinin getirdiği yenilikler neler?

iOS 13.4 uzun zamandır beta test sürecindeydi. Son olarak iOS 13.4 GM (Gold Master) sürümünü alan iOS 13.4, sonunda kararlı sürümüne kavuştu. iOS 13.4 24 Mart TSİ 20:00’da Apple tarafından yayınlandı.

Bu güncelleme ile performans ve hız geliştirmeleri yapılırken, birçok hata da düzeltildi. Bunun dışında iOS’a yeni yetenekler de eklendi. İşte iOS 13.4 ile gelen yenilikler:

Memoji

iOS 13.4 ile gelen yeniliklerden ilki memojiler kısmında. Apple, iOS 13.4 ile kalpli gülen yüz, birbirine dayanmış eller ve eğlenen yüz olmak üzere 9 yeni memoji daha iPhone’lara ekledi.

Dosyalar

Dosyalar uygulamasına iCloud Drive klasörünü paylaşma özelliği geldi. Bu sayede iCloud’daki klasörler kullanıcılarla kolayca paylaşılabiliyor.

Mail uygulaması

Elon Musk’ın dahi eski halinden farklı olduğu konusunda eleştirdiği iPhone Mail uygulaması, geri bildirimler de dikkate alınarak yenilendi. Silme, taşıma veya yanıtlama gibi denetimler artık daha kullanışlı hale getirildi.

App Store

iOS 13.4’ün en büyük yeniliklerinden biri de Evrensel satın alma desteği oldu. Bu destek sayesinde katılımcı bir uygulama, bir kez satın alındığında diğer tüm Apple cihazlar arasında kullanılabilir oluyor. Yani uygulama destekliyorsa, o uygulamayı iPad için veya MacBook için tekrar satın almaya gerek kalmıyor.

CarPlay

Apple’ın CarPlay servisi, artık daha yetenekli. Zira yeni CarPlay API sayesinde iPhone’lar ile otomobillerin kapısını açmak mümkün hale geliyor. iPhone’lardaki NFC çipi sayesinde bazı otomobiller, anahtara gerek kalmadan sahibine kapılarını açıyor.
CarPlay’in kontrol paneli de iOS 13.4’te yenilendi. Kontrol paneli üçüncü parti navigasyon uygulamalarını da desteklemeye başladı. Ayrıca, gelen arama bilgileri de iOS 13.4 ile birlikte CarPlay’in kontrol panelinde görünüyor.

Klavye

Arapça için tahmini yazma desteği eklendi.

Arttırılmış Gerçeklik

AR Göz at, USDZ dosyalarında ses çalınmasını destekler.

iOS 13.4 Güncellemesi Alan Cihazlar:

-iPhone 11
-iPhone 11 Pro
-iPhone 11 Pro Max
-iPhone XS
-iPhone XS Max
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 8
-iPhone 8 Plus
-iPhone 7
-iPhone 7 Plus
-iPhone 6s
-iPhone 6s Plus
-iPhone SE
-iPod touch (7. nesil)

iOS 13.4 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

-Güncelleme yapmadan önce yedek almayı unutmayın.
-Aygıtınızı güç kaynağına takın ve Wi-Fi ile internete bağlanın.
-iPhone’unuzdan ayarlara gidin.
-Ayarlardan Genel menüsüne tıklayın ve yazılım güncelleme seçeneğine dokunun.
-İndir ve yükle’ye tıklayarak güncellemeyi indirmeye başlayın.
-Şimdi güncellemek için Yükle’ye dokunun. Alternatif olarak Sonra’ya dokunabilir ve Bu Gece Yükle’yi veya Daha Sonra Anımsat’ı seçebilirsiniz. Bu Gece Yükle’ye dokunursanız yatmadan önce aygıtınızı güç kaynağına takmanız yeterlidir. Aygıtınız gece otomatik olarak güncellenir.
-Bu süre içerisinde iPhone’unuz kapanacak ve iki bar çubuğu görünecektir.
-Bar çubuklarının kaybolmasının ardından Apple logosuyla birlikte iPhone’unuz açılacaktır.

Yazar Hakkında

Admin

TeknolojiSeven.com admini.

Yazarın toplam yazısı:

266

Yorum yap (Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun!)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir